Kup bilety


 

Kalendarz


Batszeba

Batszeba, żona biblijnego króla Dawida, staje przed sądem. Usprawiedliwia swoje okrucieństwo, miłość i pożądanie. Oraz to, że pokochała mężczyznę i władzę. Widzowie zadecydują o jej winie.

 

BATSZEBA

wg noweli "Bat Seba" Torgny'ego Lindgrena w tłum. Haliny Thylwe

 

scenariusz i reżyseria: Ida Bocian

wykonanie: Magdalena Płaneta, Iwo Bochat

światło: Marzena Chojnowska

 

Batszeba kocha, a miłość kruszy wszystkie mury. Zainspirowana Biblią nowela Torgny'ego Lindgrena przedrze się do Teatru Gdynia Główna i poruszy nasze sumienie. Przyjrzymy się losowi kobiety, która miała odwagę podejmować ryzyko. W świecie zdominowanym przez mężczyzn brała sprawy w swoje ręce, prowokowała zdarzenia i zachowania. Dziś stanie za to przed sądem. W procesie toczącym się przeciw Batszebie na ławie przysięgłych zasiądą widzowie i to oni zdecydują o jej winie.

Posiedzenie sądu rozpocznie się 2 grudnia o godz. 19:00.

 

Informacje o twórcach:

Ida Bocian – Aktorka, reżyserka, scenarzystka. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Wydziału Wiedzy o Teatrze i Mastere Specialisé Europeén en Management des Entreprises Culturelles w Dijon, we Francji. Współzałożycielka Stowarzyszenia "Stacja Szamocin", autorka wielu projektów kulturalnych, trenerka organizacji pozarządowych. Aktorka Teatru Stajnia Pegaza i Teatru Gdynia Główna, a od 2013 roku prezeska Fundacji Klinika Kultury i dyrektorka Teatru Gdynia Główna.

Magdalena Płaneta - twórczyni „Teatru Planeta M”, reżyserka, aktorka, dramatopisarka, pedagog. Absolwentka PWSFTViT w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2004 roku. Współpracuje z różnymi ośrodkami teatralnymi w Polsce, m.in. z Teatrem Polskim w Poznaniu, z Teatrem Stacja Szamocin z Szamocina, z Teatrem Gdynia Główna oraz Teatrem Rondo w Słupsku. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Jest reżyserem oraz cenionym pedagogiem teatru. Pisze również autorskie utwory sceniczne. W 2010 roku otrzymała Medal Młodej Sztuki, przyznawany przez redakcję dziennika „Głos Wielkopolski” za piękne sceniczne dojrzewanie.

Iwo Bochat - aktor, w ostatnich latach pracuje jako freelancer. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Obecnie współpracuje z Teatrem Planeta M, Teatrem Rondo, Teatrem Gdynia Główna i Teatrem Stacja Szamocin. Trójmiejskiej publiczności znany z monodramu „Pan Kot’ w reżyserii Idy Bocian i koprodukcji teatru Das Letzte Kleinod i Teatru Gdynia Główna „Ucieczka-Flucht”.

Torgny Lindgren - szwedzki pisarz. Jego książki przełożono na ponad trzydzieści języków, dzięki czemu uważa się go za jednego z najbardziej znanych żyjących pisarzy szwedzkich na świecie. Od roku 1991 jest członkiem Akademii Szwedzkiej.

 

Bilety: 30/35 zł

miejsce


Teatr Gdynia Główna Plac Konstytucji 1
81-354 Gdynia
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google